6_free

Strony z darmowymi modelami

Może się zdarzyć, że będziesz zawalony zleceniami czy jakąkolwiek pracą i nie będziesz w stanie zrobić wszystkich prostych modeli 3D na czas oddania wizualizacji. Masz trzy wyjścia:

  • Możesz kupić gotowe modele wysokiej jakości
  • Możesz ściągnąć darmowe modele, które są z oczywistych powodów gorszej jakości
  • Możesz stworzyć swoją własną bibliotekę modeli(o czym już pisałem we wstępie) i później łatwo dodawać swoje gotowe modele bez czasochłonnego wtórnego modelingu


Większość osób wybierze opcję pierwsza, dlatego postanowiłem zebrać wszystkie godne uwagi strony z darmowymi modelami 3D.

CG Wisdom

Polska perełka. 7 stron z modelami bardzo dobrej jakości. Serwis ten posiada także darmowe tutoriale, bloga oraz płatne kursy.
 

Archive3d

Najlepsza strona pod względem ilości modeli. Niestety spora część z nich jest słabej jakości i znacznie różni się od tego co widzimy na obrazku. Nie mniej jednak strona bardzo przydatna i warto ją znać.

3DModelFree


Jakościowo znacznie lepiej niż Archive3D ,modele są wykonane naprawdę dobrze a i nawet wizualizacje pomieszczeń stoją na dobrym poziomie ,można z nich sporo obiektów wyciągnąć. Jednak ilość modeli jest stosunkowo mała i jakoś specjalnie ich nie przybywa.

Large Geometric Models Archive


Bardzo mało modeli, ale jakość powalająca jak na darmowość.

Artist 3D

[image img="http://www.impossible3ds.com/wp-content/uploads/2013/08/6_artist.jpg" url="http://artist-3d.com/" lightbox="false" alt=" Artist 3D"/]
Na tej stronie bywa różnie. Można trafić na modele fatalnej, jakości, ale jest też i odwrotnie. Polecam się rozejrzeć.

Google Warehouse


Gdyby nie powstał Google SketchUp nie byłoby tej bazy darmowych modeli. Jakość wykonania jest wysoka, minusem jest to, że trzeba taki model przekonwertować zanim użyjemy go w 3ds maxie. Może się zdarzyć, że w wyniku konwersji stracimy nałożenie tekstur na obiekcie.

Great Buildings


Gdyby nie ten fatalny wygląd strony, który kłuje w oczy amatorszczyzną… Mimo to modele wielkich, znanych budynków są świetnej jakości, warto przezwyciężyć ten interfejs dla nich.

Wirecase


Nie za dużo modeli i większa cześć z nich jest taka jakby robili je początkujący aczkolwiek można znaleźć perełki.

Turbosquid


Nie można zapomnieć o największej stronie dotyczącej modeli 3d. Niestety większość jest płatna, mimo to można znaleźć bardzo dużo darmowych modeli wpisując w wyszukiwarce „free”(w linku już to zostało wykonane).