Vray render setup opis część 3

W trzeciej części opisu opcji w Vray render zajmę się co prawda tylko silnikiem Brute Force i Photon map oraz zakładką Caustic ale… na samym końcu wypisze zalety i wady każdego z silników do obliczania GI ; ) Uwaga! Ani w tym ani w poprzednich i następnych częściach nie znajdziesz gotowych ustawień dla różnego typu scen, „jedynie” wyjaśnię do czego służą różne dostępne opcje.
Czytaj więcej

Vray render setup – opis część 2

Poprzednio omawialiśmy sobie pierwszą kartę opcji silnika renderującego V-ray. Wpis o tym możesz znaleźć pod tym linkiem. Teraz pora na kartę Indirect Illumination. W tej karcie znajdziemy wiele ustawień odnośnie metod GI(Global Illumination) czyli chodzi o uzyskanie większego realizmu oświetlenia poprzez zastosowanie bardziej skomplikowanych algorytmów, które obliczają nie tylko światło bezpośrednie od źródła światła ale również to odbite od innych obiektów znajdujących się w scenie. Ze względu na długość wpisu podzieliłem go na dwie części. Tak więc jeśli szukasz informacji o Photon Map lub Brute Force lub Caustics kliknij w ten link. Uwaga! Ani w tym ani w następnych częściach nie znajdziesz gotowych ustawień dla różnego typu scen, „jedynie” wyjaśnię do czego służą różne dostępne opcje.
Czytaj więcej

Vray Frame Buffer – opis

Do czego służą przyciski na górnym pasku Frame Buffera od Vray? Po co to puste rozwijane menu? Co to za magiczne przyciski na dolnym pasku? Czy można w jakiś sposobów wykonać korekcje kolorów w okienku Frame Buffer? O co chodzi z formatem vrimg? Czy możemy tworzyć historie renderów? To tylko część pytań, jakie można zadać w kontekście obsługi Frame Buffera Vraya. Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź poniżej więc ruszajmy.
Czytaj więcej

Vray render setup – opis część 1

Skoro tu trafiłeś to wiesz ,że lepiej używać silnika Vray niż Mental ray oraz , że nie bardzo wiesz do czego służą poszczególne zakładki. W trzech wpisach opiszę dla Ciebie do czego one służą.Uwaga! Ani w tym ani w następnych częściach nie znajdziesz gotowych ustawień dla różnego typu scen, „jedynie” wyjaśnię do czego służą różne dostępne opcje.
Czytaj więcej